Vodafone Україна запускає антибулінгову програму

Лютий 5, 2019
Лютий 5, 2019

Vodafone Україна оголошує про старт програми, спрямованої на протидію булінгу. Особливу увагу програма приділяє запобіганню причинам і небезпечним наслідкам поширення цього соціального явища в інтернет-середовищі.

Першим кроком стане Всеукраїнська акція #STOP_SEXтінг, яку Vodafone проведе спільно з Уповноваженим Президента України з прав дитини. Акція запущена до Дня безпечного інтернету, який відзначається в цьому році 5 лютого в 140 країнах світу, у тому числі і в Україні.

«Запрошуємо приєднається до акції вчителів і провести урок для учнів 7-11 класів, а батьків – поговорити з дітьми про ризики передачі своїх інтимних фотографій, – закликає Ольга Дейнега, директор з корпоративного управління і контролю Vodafone Україна, – В цьому віці наші діти вже досить дорослі, щоб користуватися інтернет-ресурсами, але ще не досить завбачливі та озброєні інформацією про можливі наслідки власних дій в інтернеті. Вони соромляться поговорити з дорослими на теми, пов’язані з сексуальним дорослішанням і не наважуються зізнатися, коли стикаються з кібер булінгом у результаті власних необережних дій».

5 лютого Ольга провела урок на тему «Інтимні селфі в інтернеті – жарт або небезпечний ризик?» в одній з київських шкіл, 25 січня такий тематичний урок провів Микола Кулеба, Уповноважений Президента України з прав дитини.

Щорічно в Україні збільшується кількість дітей, які отримують доступ до мережі інтернет. Разом з тим зростає число злочинів сексуального характеру відносно дітей в онлайн-просторі – онлайн-грумінг і вимагання. Налагоджуючи довірливі відносини з дитиною і використовуючи фейкові акаунти в соціальних мережах, злочинці вимагають у дитини інтимні фотографії та шантажують її, погрожуючи розіслати фото знайомим, вимагають більш інтимні матеріали, гроші або приватні інтимні зустрічі.

Окрема проблема – це секстінг, надсилання підлітками своїх інтимних фото один одному, що може призвести до небажаного поширення таких матеріалів та кібер-буллінгу дитини.

Джерело: https://www.vodafone.ua/